Zam. Hurt

Stabilizator kolana powinien być odpowiednio dobrany w zależności od charakteru urazu. Przy niestabilnościach rzepki dobrze sprawdzi się specjalny stabilizator rzepki, który utrzyma ją w odpowiedniej pozycji. Przy lekkich kontuzjach, zespołach bólowych, naciągnięciach wystarczą te o podstawowym poziomie stabilizacji, są to najczęściej miękkie opaski o działaniu kompresyjnym lub wspierającym, które lekko odciążą nam staw i pozwolą bezpiecznie trenować lub zwyczajnie funkcjonować na co dzień. Do poważniejszych urazów, gdzie wymagane jest utrzymanie kolana w danej pozycji przeznaczone są stabilizatory o maksymalnym poziomie stabilizacji. Najczęściej wyposażone w szyny boczne, dodatkowe pasy wzmacniające oraz regulacje kata zgięcia (w niektórych modelach), która umożliwia kontrole zakresu ruchu w stawie kolanowym.          

Stabilizatory Kolana

RehabMedic Opaska podrzepkowa RehabMedic Opaska podrzepkowa
Producent: RehabMedic
Cena:

39,90 zł

szt.
zobacz więcej

Stabilizatory kolana są przeznaczone dla osób, które chcą zminimalizować ryzyko urazów, zapewnić dodatkowe wsparcie i zwiększyć komfort podczas treningów lub zawodów sportowych. W tej kategorii można znaleźć różne rodzaje stabilizatorów kolana, które są dostępne w różnych rozmiarach, konstrukcjach i materiałach. Stabilizatory są zazwyczaj wykonane z elastycznego, ale jednocześnie mocnego i wytrzymałego materiału, który zapewnia odpowiednią stabilizację stawu.

Stabilizatory kolana McDavid działają poprzez zapewnienie dodatkowego wsparcia, kompresji i stabilizacji wokół stawu kolanowego. Pomagają utrzymać kolano w prawidłowej pozycji, zapobiegając nadmiernym ruchom bocznym, skręceniom lub hiperrozszerzeniu stawu.

Stosowanie stabilizatorów kolana jest szczególnie ważne dla osób, które miały wcześniejsze kontuzje kolana, mają słabe stawy lub odczuwają dyskomfort podczas aktywności fizycznej. Stabilizatory pomagają wzmocnić i chronić staw kolanowy, zapobiegając kolejnym urazom.

Stabilizatory kolana są popularne w wielu dyscyplinach sportowych, takich jak piłka nożna, koszykówka, tenis, bieganie i wiele innych. Oferują one dodatkowe wsparcie, stabilizację i amortyzację, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa, poprawy wydajności i redukcji ryzyka kontuzji.

Wiele stabilizatorów posiada elastyczne paski lub regulowane taśmy, które umożliwiają dopasowanie i indywidualne dostosowanie poziomu kompresji i stabilizacji. Dzięki temu można łatwo dostosować stabilizator do własnych preferencji i potrzeb.

Korzystanie ze stabilizatorów kolana może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka urazów, zapewnić większą stabilność, redukować dyskomfort i poprawić ogólną funkcjonalność stawu kolanowego podczas aktywności fizycznej. Przy regularnym stosowaniu stabilizatory mogą przyczynić się do poprawy kondycji stawu kolanowego oraz zapobiegać ewentualnym przewlekłym problemom związanych z tym obszarem ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl