Zam. Hurt

Ciężko wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach rehabilitację i leczenie urazów bez zastosowania metody kinesiotapingu. Bardzo popularne taśmy elastyczne kinesio, stosowane w celu odciążenia i wsparcia uszkodzonych mięśni i stawów, zmniejszenia bólu, redukcji obrzęków i krwiaków, poprawy krążenia krwi oraz poprawy wad postawy. Zakres zastosowań jest bardzo szeroki, ale ważny jest odpowiedni sposób aplikacji u doświadczonego fizjoterapeuty. Szeroka jest również dostępność taśm, co pozwala na dobór odpowiedniej nawet dla najbardziej wymagającej skóry. Dostępne najczęściej w wielu wariantach kolorystycznych.

Tejpy elastyczne Kinesio

Elastyczne taśmy Kinesio

Taśmy kinesiotaping, znane również jako taśmy kinesio, są specjalnym rodzajem elastycznych taśm samoprzylepnych, które mają zastosowanie głównie w dziedzinie rehabilitacji i terapii ruchowej. Tejpy kinesio są powszechnie stosowane przez sportowców, fizjoterapeutów i lekarzy w celu poprawy funkcji mięśniowej, zmniejszenia bólu oraz przyspieszenia procesu rehabilitacji.

Tejpy kinesio są wykonane z miękkiego, elastycznego materiału, który jest podobny do ludzkiej skóry pod względem elastyczności i grubości. Mają specjalną warstwę samoprzylepną, która pozwala na pewne przyklejenie ich do skóry. Taśmy są dostępne w różnych kolorach i szerokościach.

Główne cechy i zastosowania taśm kinesio to:

  1. Poprawa funkcji mięśniowej - Tejpy kinesio są stosowane w celu wpływania na funkcję mięśni poprzez wpływ na propriocepcję i układ nerwowy. Dzięki odpowiedniemu napięciu taśmy, mogą one wpływać na stymulację lub hamowanie mięśni, co może przyczynić się do poprawy kontroli ruchów, siły mięśniowej i koordynacji.

  2. Redukcja bólu - Taśmy kinesio mogą przynieść ulgę w przypadku różnych rodzajów bólu, w tym bólu mięśniowego, stawowego i nerwowego. Poprzez niewielkie naprężenie taśmy, mogą one oddziaływać na receptory nerwowe w skórze, co może pomóc w zmniejszeniu odczuwanego bólu.

  3. Poprawa krążenia i limfatycznego drenażu - Tejpy kinesio, podobnie jak inne taśmy elastyczne, mogą wpływać na poprawę krążenia krwi i limfy w obszarze aplikacji. Może to przyczynić się do zmniejszenia obrzęków, przyspieszenia gojenia i dostarczania składników odżywczych do tkanek.

  4. Wspomaganie rehabilitacji - Tejpy kinesio są często stosowane w procesie rehabilitacji po kontuzjach lub zabiegach chirurgicznych. Mogą pomóc w stabilizacji i wsparciu mięśni i stawów, ułatwiając powrót do aktywności fizycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl